Merkio rinktinės štabo dienoraštis 1945–1946 m.

Merkio rinktinės štabo dienoraštis – unikalus partizanų laisvės kovų dokumentas, kurį rašė garsus Dzūkijos partizanų vadas, vėliau – Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) ginkluotų pajėgų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Ši iškili asmenybė pasižymėjo ir kaip partizanų metraštininkas, fiksavęs Laisvės kovų istoriją – partizaninio karo įvykius, netektis, kovotojų siekius ir viltis.
Merkio rinktinės štabo dienoraštis pradėtas pildyti 1945 m. rugsėjį ir baigtas 1946 m. gruodį. Dienoraščio tekstai rašyti A. Ramanausko ranka ir keliomis skirtingomis rašomosiomis mašinėlėmis, yra jo užrašytų pastabų. Leidinys iliustruotas A. Ramanausko-Vanago ir jo bendražygių nuotraukomis. Pabaigoje pateikti iššifruoti partizanų slapyvardžiai, nurodyta jų gimimo ir žuvimo data bei vieta.
Publikuojamas dienoraštis buvo saugomas Lietuvos SSR Valstybės saugumo komiteto (KGB) archyve (dabar – Lietuvos ypatingasis archyvas). Kartu su kitais KGB rastais partizanų dokumentais jis kaip daiktinis įrodymas buvo prisegtas prie A. Ramanausko baudžiamosios bylos, kurią sudarė net 20 tomų.
„Merkio rinktinės štabo dienoraštis“ – autentiškas ir pirminis šaltinis apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą Lietuvoje. Jis skaitytojams padės dar labiau pažinti A. Ramanausko asmenybę bei pajusti ano laiko dvasią.

 

Kviečiame pasiklausyti knygos ištraukos:

ISBN: 978-609-8037-99-9 Kategorijos: , ,

17,00 

Savybės: Merkio rinktinės štabo dienoraštis 1945–1946 m.

Sudarė Algis Kašėta
Metai 2020
Puslapiai 208
Formatas 22x28, minkšti viršeliai su atvartais
Kalba lietuvių
Atminties knygos
Logo
Atstatyti slaptažodį
Shopping cart